Ansatte

Kari Mentzoni

  • Fysioterapeut
  • Leder frisklivssentralen
  • Leder gruppetreninger
  • Kursleder “Bra mat for bedre helse”
  • Kursleder “Kurs i belastningsmestring”
  • Kursleder “Sov Godt”

Telefon: 75 07 52 71
Mailadresse: kari.mentzoni@alstahaug.kommune.no

 


Solveig Espeset

  • Fysioterapeut, frisklivssentralen
  • Leder gruppetreninger
  • Kursleder “Bra mat for bedre helse”
  • Kursleder “Sov Godt”

Telefon: 75 07 52 72
Mailadresse: solveig.espeset@alstahaug.kommune.no

 


Glenn Andrè Aaker Pedersen

  • Fysioterapeut, Frisklivssentralen
  • Leder gruppetreninger
  • Kursleder “Tobakksfri sammen”

Telefon: 75 07 52 77
Mailadresse: glenn.andre.pedersen@alstahaug.kommune.no

 


Nicole Weling

  • Avdelingsleder fysioterapiavdelingen
  • Fysioterapeut
  • Leder gruppetreninger

Telefon: 75 07 52 70
Mailadresse: nicole.weling@alstahaug.kommune.no

 

 


Japke Visser

  • Fysioterapeut
  • Leder hverdagsrehabilitering
  • Leder gruppetreninger
  • Kursleder “Kurs i belastningsmestring”

Telefon: 75 07 52 06
Mailadresse: japke.visser@alstahaug.kommune.no

 


Christina Moflag

  • Leder gruppetreninger
  • Kursleder: “Tobakksfri sammen”

Telefon: 75 07 52 71
Mailadresse: christina.moflag@alstahaug.kommune.no

 

 

 

Piotr Czaban

  • Fysioterapeut, voksne

Telefon: 75 07 52 70
Mailadresse: piotr.czaban@alstahaug.kommune.no 

 

 

 


Trine Reday Braseth

  • Fysioterapeut, barn

Telefon: 75 07 51 38
Mailadresse: trine.reday.braseth@alstahaug.kommune.no

 

 

 

Turnusfysioterapeut

  • Leder gruppetreninger

Telefon: 75 07 52 70